Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Наследяване след брак без деца и жива съпруга в случая  (Прочетена 1474 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
da@ka
Потребител
*

Липсва Липсва

Публикации: 1

Ел. поща
« : Септември 23, 2014, 11:47:41 »

Здравеите имам следния проблем.Чичо ми почина скоро и живя с жена с която нямат брак и деца повече от 40 години.Сключили са брак малко (2 месеца) преди да почине.Тои има жилище купено от него преди да се запознае с тази жена и други имоти придобити по наследство.Сега аз племеника му се явявам наследник,а тя каква част наследява ?
« Последна редакция: Септември 27, 2014, 06:08:37 от da@ka » Активен
Теофана Драгиева
Джедай

Липсва Липсва

Публикации: 302

« Отговор #1 : Септември 29, 2014, 03:55:54 »

Закон за наследството
Чл. 9. (1) Съпругът наследява част, равна на частта на всяко дете.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 60 от 1992 г.) Когато съпругът наследява заедно с възходящи или с братя и сестри, или с техни низходящи, той получава половината от наследството, ако то се е открило преди навършването на десет години от сключването на брака, а в противен случай получава 2/3 от наследството. А когато съпругът наследява заедно с възходящи и с братя и сестри или с техни низходящи, той получава една трета от наследството в първия случай и половината във втория.
(3) (Доп. - ДВ, бр. 60 от 1992 г.) Ако няма други наследници по предходната алинея, съпругът получава цялото наследство.

Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  

Отиди на: