Пламен Димитров
Юрист
 
Карма: +5/-1
Липсва
Публикации: 77
|
 |
« Отговор #1 : Февруари 13, 2014, 10:09:52 » |
|
Здравейте! Един съвет от мен: По добре си платете дължимите издръжки ,защото господина за който пишете от МВР е прав. Прокуратурата може да образува срещу вас досъдебно производство по чл.183 ал.1 от НК / Който, като е осъден да издържа свой съпруг, възходящ, низходящ, брат или сестра, съзнателно не изпълни задължението си в размер на две или повече мсечни вноски се наказва с л.с. до 1 година или с пробация/ В хода на досъдебното производство или до постановяване на присъдата ако внесете дължимите суми се освобождавате от нак.отговорност по ал.3 на чл.183 от НК. Но запомнете тази разпоредба не се прилага повторно!!!! Дано съм ви бил полезен.
|