Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Нарушение на чл.46, ал.2 от ГКП  (Прочетена 1849 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Stoyan_K.
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 1


« : Януари 30, 2014, 07:45:58 »

Призовката чрез която трябва да бъде призован ответника е връчена чрез ищеца, като ответникът не е бил известен за образувано съдебно производство срещу него. Заседанието е разгледано в отсъствието на ответника и той не е бил известен по никакъв начин за изхода на делото. Става въпрос за ограничителна заповед при положение, че ответникът разполага с доказателства и свидетели, че основание за издаването на същата няма. Какви са възможностите му за обжалване при положение, че е изтекъл двуседмичният срок, а той е разбрал за нарушението и делото от четвърта страна, която не представлява съдебен служител?
Активен
leonskia
Модератор
Джедай
****

Карма: +38/-1
Липсва Липсва

Публикации: 526



WWW Ел. поща
« Отговор #1 : Януари 31, 2014, 01:34:53 »

Привет,
Ако е налице вече влязло в сила решение са налице основанията за възобновяване, заложени в чл. 303 ал.1 т.5 от ГПК.
Активен

Dixi et animam salvavi
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: