Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Кой е прав - аз или общината?  (Прочетена 872 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
krasimirnachev
Потребител
*

Липсва Липсва

Публикации: 1

Ел. поща
« : Април 02, 2013, 04:16:13 »

Здравейте, не съм юрист - лекар съм в едно малко селце в близост до Видин. Всяка година пренаемам кабинета в който се намирам, но от тази година ме карат да се явявам на търг, въпреки че други кандидати за това помещение, още по-малко лекари няма. До сега съм го наемал в условията на Закона за лечебните заведения където в  чл. 102 ал. 4 пише, че "Управителните органи на лечебните заведения, до които е направено предложение, са длъжни в срок 15 дни след поискването да сключат наемни договори за помещенията по цени в размер 10 на сто от наемната цена, определена от съответния общински съвет по реда на Закона за общинската собственост", но от една година общината сключва договорите само след явяване на търг и съответно спечелването му, като на въпроса ми защо е необходимо да се явявам на търг ми отговарят "така сме решили и че съгласно Закона за общинската собственост е било така. Не ме притеснява това, че ще има други кандидати или няма да спечеля търга - такава вероятност няма. Просто защото няма кандидати за това място. Интересувам се как се постъпва в случаи като този. Когато един частен случай е решен в един закон, а в друг по-общ казусът е решен по друг начин. Кой в случая има право - аз да настоявам да склуча договор без явяване на търг или общината която ме кара да се явя на търг , да закупя тръжна документация , да платя депозит и други такси и разходи.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  

Отиди на: