Здравейте имам следния казус, обещ. са два души - Пешо и Калина с имот поради отчуждаване със заповед по чл.100 ЗТСУ през 2004г. Калина подава заявление с нот. заверка на подписите до кмета и заявява, че иска жилището което е отредено за обещ. да се прехвърли изцяло на Пешо . Това са син и майка. При което, кмета не а комисията по чл.210 ЗУТ / към онзи момент незная по кой чл. от ЗТСУ / прави отказ по заявлението и тогава Пешо и Калина жалят и 2005г. съда се провъзгласява с нищожнош по отношение на това реш.и връща преписката на кмета. 2006г. Калина почина. и от тогава чак сега Пешо пуска нова заявление до кмета с молба д абъде разгледана на нова преписката и жилището да му бъде предоставено, но и представя удостоверение за насл. от което се вижда че насл. на Калина са той, и двете внучета на калина. И сега въпроса е да се обещетили само Пешо или жилището да се актува на Пешо и двете внучета на Калина или кмета да направи отказ - въпреки че производството не е завършило и следва да се обещ. Пешо и двете внучета?
