Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Покупка на имот  (Прочетена 1748 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Klaudia
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 1


Ел. поща
« : Август 28, 2012, 02:08:43 »

Здравейте  Усмивчица

Ако съпругът ми спонсорира родителите си (без моето съгласие) да си купят жилище с пари от семейния ни фонд, аз или децата ни имаме ли право на част от него ? Като останалата сума ще е от продажбата на собствената им къща.

Може ли съпругът ми да изтегли заем, без мое съгласие ?

Благодаря за отговора Усмивчица

Хубав ден на всички  !!!
Активен
1000
Модератор
Джедай
****

Карма: +12/-0
Липсва Липсва

Публикации: 204



« Отговор #1 : Август 30, 2012, 04:01:56 »

Здравейте  Усмивчица

Ако съпругът ми спонсорира родителите си (без моето съгласие) да си купят жилище с пари от семейния ни фонд, аз или децата ни имаме ли право на част от него ? Като останалата сума ще е от продажбата на собствената им къща.

Може ли съпругът ми да изтегли заем, без мое съгласие ?

Благодаря за отговора Усмивчица

Хубав ден на всички  !!!
Здравейте,

Българското право не познава пониятето "семеен фонд". Ако нямате брачен договор или режим на разделност, имуществото ви е в режим на СИО, което е разтегливо понятие.

В България, а и по цял свят се е утвърдила практика решенията, касаещи операциите със "семейния паричен фонд" да се вземат от лицето, което изкарва парите, респ. внася повече в този фонд.

След закупуване на жилището по този начин, вие и Вашите деца няма да имате право върху придобитото жилище, поне не към момента на придобиването. Наследствените права са др. въпрос.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: