Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Уволнение на майка с дете  (Прочетена 890 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
krasi
Потребител
*

Липсва Липсва

Публикации: 1

« : Декември 15, 2011, 03:38:50 »

здравейте казвам се Краси и имам един голям проблем моля ПОМОГНЕТЕ МИ....
Жена ми работеше в една фирма над 2 години с безсрочен трудов договор а след това излезна в майчинство, когато ми се роди дъщерята попълнихме всички документи във фирмата за отпуск по майчинство до навършване на 1 година на детето.Дъщеря ми стана на около 9 месеца, когато шефа на фирмата почна системно да се обажда на жена ми и да я заплашва , ако не му дава по 20 лева на месец ще я уволни.Когато навърши 1 година отидохме в офиса на фирмата да попълним ''заявление - дакларация'' до навършване на 2 години на детето те отхвърлиха молбата и  ''заявление - дакларацията''
и след седмица получихме по куриер трудовата книжка и ЗАПОВЕД ЗА ДИСЦИПЛИНАРНО УВОЛНЕНИЕ
След седмица се обадих в ИНСПЕКЦИЯТА ПО ТРУДА , дойдоха на проверка и нищо/потулиха случая/
Внесох жалба в МАДАНСКИЯ СЪД насрочиха дата за делото и го загубихме / защото шефа на фирмата има пари и ги е исползвал по предназначение/. Обжалвах решението и в СМОЛЯН и пак така загубихме   / защото шефа на фирмата има пари и ги е исползвал по предназначение/. Аз мисля че в БЪЛГАРИЯ НЯМА ПРАВОСЪДИЕ но кажете ми какво да правя нали има закон за защита на бременните и майките с деца до 3 години/чл.333/а мма май той не работи за по бедните в тази държава..
МОЛЯ ВСИЧКИ КОЙТО МОГАТ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН ДА МЕ ПОДКРЕПЯТ ДА МИ ПИШАТ КАК  .......

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.....
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 10:31:33 от admin » Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  

Отиди на: