Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Право на обезщетение на сезонна работа без трудов договор и неплащане  (Прочетена 1763 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
pefka
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 1


Ел. поща
« : Септември 07, 2011, 04:04:54 »

привет от една загрижена дъщеря.

 току що се регистрирах. имам нужда от правен съвет. майка ми е пенсионер, но от няколко години работи сезонна работа на полето. за такъв вид работа никой работодател не сключва трудов договор (майка ми също няма). обикновено наетите работят цял ден и вечерта им се плаща уговорена сума. проблемът е, че за миналата 2010 година работодателят й дължи 1000 лв. не й е плащал и не само на нея, но е обещал да се разплати по-късно (когато му изкупят продукцията). до този момент нищо не е платил. този сезон майка ми отново работи при него с надежда да си получи заработеното. работодателят отново не плаща и така сумата става 1200. при разговор с работодателя и искане на някакъв срок за заплащане от страна майка ми, тя е изгонена и нежелана повече, защото "много говорела".

Има ли някакъв шанс да си получи заработената сума. пенсионерът си прави сметка и за едното левче, камо ли за 1200. ще се поболее.
« Последна редакция: Септември 07, 2011, 04:27:03 от Rose » Активен
Rose
Модератор
Джедай
****

Карма: +23/-1
Липсва Липсва

Публикации: 494



« Отговор #1 : Септември 07, 2011, 04:26:52 »

привет от една загрижена дъщеря.

 току що се регистрирах. имам нужда от правен съвет. майка ми е пенсионер, но от няколко години работи сезонна работа на полето. за такъв вид работа никой работодател не сключва трудов договор (майка ми също няма). обикновено наетите работят цял ден и вечерта им се плаща уговорена сума. проблемът е, че за миналата 2010 година работодателят й дължи 1000 лв. не й е плащал и не само на нея, но е обещал да се разплати по-късно (когато му изкупят продукцията). до този момент нищо не е платил. този сезон майка ми отново работи при него с надежда да си получи заработеното. работодателят отново не плаща и така сумата става 1200. при разговор с работодателя и искане на някакъв срок за заплащане от страна майка ми, тя е изгонена и нежелана повече, защото "много говорела".

Има ли някакъв шанс да си получи заработената сума. пенсионерът си прави сметка и за едното левче, камо ли за 1200. ще се поболее.

Да го заплаши със сигнал до ГИТ, глобата е доста по-голяма.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: