привет от една загрижена дъщеря.
току що се регистрирах. имам нужда от правен съвет. майка ми е пенсионер, но от няколко години работи сезонна работа на полето. за такъв вид работа никой работодател не сключва трудов договор (майка ми също няма). обикновено наетите работят цял ден и вечерта им се плаща уговорена сума. проблемът е, че за миналата 2010 година работодателят й дължи 1000 лв. не й е плащал и не само на нея, но е обещал да се разплати по-късно (когато му изкупят продукцията). до този момент нищо не е платил. този сезон майка ми отново работи при него с надежда да си получи заработеното. работодателят отново не плаща и така сумата става 1200. при разговор с работодателя и искане на някакъв срок за заплащане от страна майка ми, тя е изгонена и нежелана повече, защото "много говорела".
Има ли някакъв шанс да си получи заработената сума. пенсионерът си прави сметка и за едното левче, камо ли за 1200. ще се поболее.
Да го заплаши със сигнал до ГИТ, глобата е доста по-голяма.