Здравейте.Работя като интернет техник/специалист в малка частна фирма на безсрочен трудов договор на 8 часов работен ден.Проблемите са множество, най-важен е този със трудовото възнаграждение.Осигуряват ни на заплата 310 лева, като получаваме 720 лева за работно време 12/2 по 8 часа.Нямаме ясна трудова спецификация, вършим много неща извън трудовата спецификация за телекомуникационен специалист, включително и не съвсем законни неща, не получаваме допълнително възнаграждение за 12 поредни работни дни.Според този документ "
http://www.mlsp.government.bg/class/store/docs/file_425.htm " минималната осигурителна заплата е 410 лева.Според кодекса на труда доста от правата ми са нарушени, не е прочетен инструктаж за безопасност на труда, почивките са прекалено малко, трудовото възнаграждение е доста под средното за такъв вид работа и има голяма разлика между реалното възнаграждение и осигурителния доход.Общо взето имаме устни договорки с шефовете, но те не спазват някои от тях и като започнах да се интересувам разбрах, че и много юридически норми не са спазени.Не искам да напускам, но и не искам да работя в такива условия...Какво мога да направя по въпроса? Предварително благодаря.
Moже да ги сплашите със сигнали до Главна инспекция по труда - така, че да започнат да спазват нещата, поне по отношение на Вас. Но рискувате: може да решат, че сте проблемен и да започнат да търсят начини да Ви махнат. По-добре седнете с управлението, обяснете им, че нямате намерение нито да създавате проблеми, нито да обсъждате разговорите с колегите си, но искате спрямо вас нещата да се спазват. Изявете готовност да защитите правата си и им дайте да разберат, че малък компромис от тяхна страна ще им спести много главоболия, които не искате да им създавате, но нали натам са тръгнали нещата.