Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Какви са правата и задълженията на ползвателя?  (Прочетена 1830 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Валентин Рашев
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 1


« : Април 26, 2011, 01:57:15 »

Какви се правата и задълженията на ползвателя по нотариален акт?
« Последна редакция: Април 26, 2011, 04:28:44 от Rose » Активен
leonskia
Модератор
Джедай
****

Карма: +38/-1
Липсва Липсва

Публикации: 526



WWW Ел. поща
« Отговор #1 : Април 28, 2011, 09:13:22 »

Правата са да се използува вещта съгласно нейното предназначение, както и  да се получават добиви от нея без тя да се променя съществено.
Задълженията са, че не може да отчуждава правото на ползване, че следва да се плащат разноските, свързани с ползуването, включително данъците и другите такси, да се поддържа вещта в състоянието, в което е приета, и да се върне на собственика след прекратяване на правото на ползуване, освен ако правото не е учредено пожизнено.
Активен

Dixi et animam salvavi
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: