Йорданка
Претендент

Карма: +2/-0
Липсва
Публикации: 15
|
 |
« Отговор #2 : Февруари 05, 2011, 09:47:35 » |
|
Произвидството за ограничаване и лишаване от родителски права се образува по искане на другия родител,на прокурора или на дирекция "Социално подпомагане" пред районния съд по настоящия адрес на детето.Следователно трябва да предявите иск до пайонния съд по местожителството на детето. По делото се изслушват прокурорът,представител на дирекция "Социално подпомагане" и родителят,чието ограничаване или лишаване се иска,освен ако той не се яви без уважителни причини. Съдът определя подходящи привременни мерки в интерес на детето,като взема предвид становището на дирекция "Социално подпомагане".Определението не подлежи на обжалване,но може да се изменя от същия съд. Относно въпросът за издръжката-не може да я изисквате с Нотариална покана.Трябва да осъдите дължащия издръжка,да предявите иск,съдът да постанови съдебно решение,въз основа на което да си извадите изпълнителен лист,с който да заведете изпълнително дело при съдия-изпълнител. Но, съгласно СК, при лишаване от родителски права, съдът определя издръжката на детето,ако не е присъдена. Това е най-общо казано във Вашия случай.Моят съвет е ,ако мислите да завеждате дело,отидете при адвокат.
Това
|