Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Закрила по чл. 333 ал. 2 от КТ  (Прочетена 1441 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ГАЛИНА
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 2


« : Февруари 04, 2011, 02:10:27 »

Ползва ли се от закрила по чл,333 ал 2 работник,който към датата на отправяне на предизвестие по чл,328 ал 1 т,2
 представя Телк решение ,което е с изтекъл срок
 И поражда ли това изтекло решение задължение от работодателя да иска разрешение от ИТ за предстоящото му уволнение?
« Последна редакция: Февруари 04, 2011, 09:06:32 от Rose » Активен
Йорданка
Претендент
**

Карма: +2/-0
Липсва Липсва

Публикации: 15


« Отговор #1 : Февруари 04, 2011, 08:58:57 »

Ползва ли се от закрила по чл,333 ал 2 работник,който към датата на отправяне на предизвестие по чл,328 ал 1 т,2
 представя Телк решение ,което е с изтекъл срок
 И поражда ли това изтекло решение задължение от работодателя да иска разрешение от ИТ за предстоящото му уволнение?

Закрилата по чл.333 от КТ се отнася само към момента на връчване на заповедта за уволнение.Щом срокът на експертното решение е изтекъл Вие не може да се ползвате по тази закрила и работодателят не е длъжен да иска съгласие от Инспекцията по труда.
« Последна редакция: Септември 16, 2011, 11:51:13 от 1000 » Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: