Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Обезщетение на държавен служител  (Прочетена 1342 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Роза Петрова
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 2


« : Юни 21, 2010, 04:38:19 »

Здравейте,
моля някой ако може да ми разясни какви обезщетения получава съкратен държавен служител? Разбрах, че по чл. 106, ал. 2 от ЗДСл има право на 2 заплати ако не е започнал работа до този период. Кога трябва да се подаде декларацията и има ли образец?
Предварително благодаря!
Активен
Петя
Претендент
**

Карма: +5/-0
Липсва Липсва

Пол: Жена
Публикации: 34



Ел. поща
« Отговор #1 : Юни 29, 2010, 07:51:41 »

държавният служител има право на обезщетение за времето, през което е останал без работа, но не за повече от два месеца. С акт на Министерския съвет може да се предвиди обезщетение за по-дълъг срок. Ако в този срок държавният служител е постъпил на друга държавна служба с по-ниска заплата, той има право на разликата за същия срок.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: