Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Доброволна делба на УПИ  (Прочетена 4784 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Rosen Borisov
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Пол: Мъж
Публикации: 6



« : Март 31, 2010, 02:51:05 »

Привет. Моят проблем е следния. 4-ма собственици притежаваме  УПИ с площ по скица 930кв.м УПИ -то е образувано от 2- имота единя е 485кв.м за  другия има документ за 336кв.м  от където идва разлика между площта на УПИ-то и документите. Въпроса ми е може ли да се осъществи дороволна делба и да се отдели ново УПИ с площ 485кв. м след изменение на ПУП след като в единя имот има проблем с площта.
« Последна редакция: Март 31, 2010, 03:25:42 от admin » Активен
DEKAH
Самурай
****

Карма: +19/-1
Липсва Липсва

Пол: Мъж
Публикации: 123



Ел. поща
« Отговор #1 : Април 01, 2010, 11:50:39 »

Щом е УПИ с площ от 930 кв.м. не виждам какво ви притеснява.

Няма значение от какво е образуван. Важно е какво имате на скицата /плана/.

Със скицата и при архитекта.
Активен

Безразлично...?! Чувствам се ОТЛИЧНО!
Rosen Borisov
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Пол: Мъж
Публикации: 6



« Отговор #2 : Април 01, 2010, 04:16:24 »

проблема е че площа на УПИ-то  не се изчерпва с документите
Активен
DEKAH
Самурай
****

Карма: +19/-1
Липсва Липсва

Пол: Мъж
Публикации: 123



Ел. поща
« Отговор #3 : Април 01, 2010, 06:09:56 »

Не разбирам...

като кажете УПИ с площ от... то значи това му е РЕАЛНАТА площ. Ако на вас не ви излизат сметките се поинтересувайте точно как е образувано УПИ. Има предаваеми части заради регулацията.

Ако имате ПИ /само поземлен имот/ с друга площ - това вече е друга работа.

Съветвам ви най-горещо да отидете до общината и да разговаряте поне с някой техник.
Активен

Безразлично...?! Чувствам се ОТЛИЧНО!
Rosen Borisov
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Пол: Мъж
Публикации: 6



« Отговор #4 : Април 02, 2010, 10:29:03 »

Нотариалния акт е за дворно място а не за УПИ и е на един от съсобствениците - Не му се придавало по регулация абсолютно ни6то (предполагаме че площта в акта е грашна) , въпроса ми е има ли проблем да се направи делбата като в договора за делба да е споменато че той не притежава цялото упи а само тази площ за която има документ а пък разликата той да се оправя, от общината ли ще го купува, акт по обстоятелствена ли проверка ще си вади - нас не ни интересува
Активен
Петя
Претендент
**

Карма: +5/-0
Липсва Липсва

Пол: Жена
Публикации: 34



Ел. поща
« Отговор #5 : Юни 02, 2010, 02:56:12 »

чл. 19, ал. 1 от ЗУТ лице от 14 м. и 300 кв. м. повърхност. Предвид разпоредбата на чл. 19, ал. 4 от ЗУТ при делба на поземлените имоти по ал. 1 на чл. 19 от ЗУТ реално обособените части не могат да бъдат с размери по-малки от минимално определените, намалени най-много с 1/5.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: