Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Втора ипотека - имам ли право?  (Прочетена 2788 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kavkaz
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 2


Ел. поща
« : Февруари 24, 2010, 02:59:55 »

Здравейте,
Искам да сключа договорна ипотека върху недвижим имот на длъжник, върху който имот вече има учредена първа ипотека в полза на банка. Въпроса ми е, след изтичане датата на падежа на обезпеченото вземане, ако същото не е погасено, мога ли безпроблемно да поискам от ЧСИ да обяви имота за публична продан или трябва да се съобразявам с банката?
Зная, че банката е с предпочтително удовлетворение.

Предварително благодаря
Активен
Rose
Модератор
Джедай
****

Карма: +23/-1
Липсва Липсва

Публикации: 494



« Отговор #1 : Февруари 25, 2010, 04:38:59 »

Да, може да поискате, а банката ще се удволетвори приоритетно.
Активен

kavkaz
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 2


Ел. поща
« Отговор #2 : Февруари 27, 2010, 05:44:22 »

Благодаря Ви.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: