Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Намаляване на платен годишен отпуск: може ли?  (Прочетена 1808 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
tina_titi3
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 1


Ел. поща
« : Януари 27, 2010, 02:00:35 »

iskam da popitam:az rabotq kato proda4-konsultant i rabotodatelq ni pozvolqva da si polzvame platen godi6en otpusk samo 4e ni dava uslovie:rabotnicite imat pravo da izlezat v platen godi6en otpusk .tezi koito imat sta6 ot 2godini  i pove4e ot 2godini imat pravo na 20kalendarni dni .s sta6 ot 1godina i 5mesca do 2godini imat pravo na 14 kalendarni dni.

Със стаж от 1 година до 1 година и 5 месеца имат право на 10 календарни дни. interesuva me dali ima pravo da ni zadalgava da vzimame otpuskite si s trudov sta6 nad 2 godini 20 kalendarni dni  a ne rabotni i ako ima pravo za6to? blagodarq predvaritelno

« Последна редакция: Януари 27, 2010, 04:56:49 от Rose » Активен
DEKAH
Самурай
****

Карма: +19/-1
Липсва Липсва

Пол: Мъж
Публикации: 123



Ел. поща
« Отговор #1 : Януари 27, 2010, 03:23:17 »

1-во ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА
2-ро Уточнете имате ли трудов договор и какъв точно е той.
3-то чети тук - Кодекс на труда.

Цитат
Глава осма.
ОТПУСКИ
Раздел I.
Видове отпуски
Основен и удължен платен годишен отпуск

Чл. 155. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) Всеки работник или служител има право на платен годишен отпуск.

(2) (Нова - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) При постъпване на работа за първи път работникът или служителят може да ползва платения си годишен отпуск, когато придобие най-малко 8 месеца трудов стаж.

(3) (Нова - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) При прекратяване на трудовото правоотношение преди придобиване на 8 месеца трудов стаж работникът или служителят има право на обезщетение за неползван платен годишен отпуск, изчислено по реда на чл. 224, ал. 1.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., предишен текст на ал. 2 - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) Размерът на основния платен годишен отпуск е не по-малко от 20 работни дни.

(5) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., предишен текст на ал. 3, изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) Някои категории работници и служители в зависимост от особения характер на работата имат право на удължен платен годишен отпуск, в който е включен отпускът по ал. 4. Категориите работници и служители и минималният размер на този отпуск се определят от Министерския съвет.
Активен

Безразлично...?! Чувствам се ОТЛИЧНО!
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: