Здравейте,
принципно пристъпване към такива мерски е доста крайно що се отнася до потребителски кредити но не и недопустима! Много зависи от това как точно е подписан договора! Също така иматели съкредитискатели или т.н. поръчители който да са солидарни длъжници с вас по кредита! Вероятно има възможност да се споразумеете с банката за малко отлагане или погасяване на вноските не изцяла а частично! Има доста шъзможности в зависимост от банката и договора който сте подписали!
Но накратко по вашият въпрос:
При не плащане на заема той се приема от банката като рисков заем или така наречените още съдебни въз основа на договора за заем или записната заповед която сте подписали банката има право на основание чл. 417 от ГПК да си издаде заповед за изпълнение и изпълнителен лист ако Вие не възразите в законовият срок по съдебен път и да предаде делото на Частен съдебен изпълнител който по закон е длъжен да Ви призове и да ви обясни за каква сума става на въпрос и най - вече да Ви прикани към доброволно изпълнение! Естествено тук е момента в който можете да се разберете с банката че ще започнете да погазчвате частично или разсрочено! Ако не постигнете споразумение той има право да запорира всички вземания който имате (заплати, ренти, лихви по депозити, банкови сметки и т.н.) и също така запор на движими и недвижими ЛИЧНИ имущества! Подюертавам на лични т.к. току виж като тръгне да запорира се окаже че нямате нищо на ваше име
Но разберете правилно че все пак такива действия по запориране на апартаменти и коли е тшърде крайно най вече за апартамента за някакъв заем от 5 000 или 10 000 лева!
Еми това е! Успех!