Ами според мен ако се поразровичкате малко повече в нета ще откриете доста информация по въпроса заедно с различни примерни но ето все пак малко инфо.
Обикновенно под "граждански договор" се има предвид "Граждански договор за извършване на работа чрез личен труд". Това е вид договор, който е много удобен, когато взаимоотношенията между възложител и изпълнител нямат цикличен характер, а са еднокаратни в рамките на една услуга. Граждански договор представлява споразумение на две страни нарични ВЪЗЛОЖИТЕЛ и ИЗПЪЛНИТЕЛ, според което ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ възлага на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ, изпълнението на дадена задача, поръчка или услуга.
Договора задължително трябва да съдържа следните точки:
1. Общи условия на договора, в които се описва за какви услуги се сключва договора, размера на заплащането, което трябва да направи ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, и в какъв срок трябва да стане това заплащане.
2. Права и задължения на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ, в които се включва срока, в който ИЗПЪЛНИТЕЛЯ е длъжен да издаде възложената му задача.
3. Права и задължения на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, които включват правото на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ да прави проерка за статуса на изпълнение на поставените задачи. В тази точка се описват още задължения, с които ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ е длъжен да предостави на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ, всичката необходима информация за безпрепятственото изпълнение на поставената задача.
Данъци и осигуровки при граждански договор се удържа авансов данък ако сумата от всички доходи на лицето включително и по конкретния граждански договор превиши годишния необлагаемия минимум. Приспадат се от облагаемата сума и всички дължими и удържани за сметка на лицето осигуровки.В края на годината се внася задължителна данъчна декларация.