|
Титла: Уволнение на майка с дете Публикувано от: krasi в Декември 15, 2011, 03:38:50 здравейте казвам се Краси и имам един голям проблем моля ПОМОГНЕТЕ МИ....
Жена ми работеше в една фирма над 2 години с безсрочен трудов договор а след това излезна в майчинство, когато ми се роди дъщерята попълнихме всички документи във фирмата за отпуск по майчинство до навършване на 1 година на детето.Дъщеря ми стана на около 9 месеца, когато шефа на фирмата почна системно да се обажда на жена ми и да я заплашва , ако не му дава по 20 лева на месец ще я уволни.Когато навърши 1 година отидохме в офиса на фирмата да попълним ''заявление - дакларация'' до навършване на 2 години на детето те отхвърлиха молбата и ''заявление - дакларацията'' и след седмица получихме по куриер трудовата книжка и ЗАПОВЕД ЗА ДИСЦИПЛИНАРНО УВОЛНЕНИЕ След седмица се обадих в ИНСПЕКЦИЯТА ПО ТРУДА , дойдоха на проверка и нищо/потулиха случая/ Внесох жалба в МАДАНСКИЯ СЪД насрочиха дата за делото и го загубихме / защото шефа на фирмата има пари и ги е исползвал по предназначение/. Обжалвах решението и в СМОЛЯН и пак така загубихме / защото шефа на фирмата има пари и ги е исползвал по предназначение/. Аз мисля че в БЪЛГАРИЯ НЯМА ПРАВОСЪДИЕ но кажете ми какво да правя нали има закон за защита на бременните и майките с деца до 3 години/чл.333/а мма май той не работи за по бедните в тази държава.. МОЛЯ ВСИЧКИ КОЙТО МОГАТ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН ДА МЕ ПОДКРЕПЯТ ДА МИ ПИШАТ КАК ....... БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО..... |