Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Продажба на имот в съсобственост. Чл. 33 от закона за собствеността.  (Прочетена 4296 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
radanova
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 5


Ел. поща
« : Февруари 23, 2009, 09:03:40 »

Ако има съществуваща постройка и собствениците й отстъпят право на надстрояване върху нея на едно лице, а после продадат постройката на друго, между собственика на постройката и на надстроеното съществува ли режим на съсобственост?При продажба на надстроеното важи ли чл.33 ЗС? бЛАГОДАРЯ.
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 04:46:47 от Rose » Активен
Pumuckl
Специалист
Джедай
***

Карма: +14/-1
Липсва Липсва

Публикации: 255



« Отговор #1 : Февруари 23, 2009, 02:07:31 »

Здравейте,

Данните, които сте посочили не са достатъчни за да се отговори на поставения въпрос.
Активен

Цитат на: DEKAH
Другите неща трябва да ги знае юриста на фирмата. Ако няма такъв - да си наемат.
Входни врати
radanova
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 5


Ел. поща
« Отговор #2 : Февруари 23, 2009, 04:16:45 »

имаме къща състояща се от приземен и първи етаж, собствениците й учредяват право на надстрояване на единия си син и той надстроява втори етаж и таван, а продават на другите си две деца съответно първия и приземния етажи.Въпросът ми е има ли съсобственост между тях и ако собственикът на надстроеното реши да го продава трябва ли да спазва чл.33 ЗС?
Активен
Hi Tide
Юрист
***

Карма: +2/-0
Липсва Липсва

Публикации: 56



« Отговор #3 : Февруари 23, 2009, 04:45:57 »

Вие сама сте си отговорила. Първият и вторият етаж са продадени на други лица с друг нотариален акт - следователно собствеността и имотите са обособени. Между двете деца има съсобственост за 1-ви и 2-ри етаж, но пристройката не е в режим на съсобственост, за нея купувачът си има друг нотариален акт.

33 ЗС не важи в случая.
Активен

Едно е да си прав. А друго е да докажеш, че си прав!
Каранедев
Специалист
Претендент
***

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Пол: Мъж
Публикации: 14



WWW
« Отговор #4 : Февруари 27, 2009, 01:14:46 »

На практика още след надстрояването възниква етажна собственост.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: