Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Доброволна делба на наследство!  (Прочетена 2686 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
krutoi50
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 2


« : Юли 06, 2009, 12:40:37 »

ПРез  1991  година  поделихме  башиният  имот  майка ми  и двамата ми братя !Всеки  получи   своето както искаше   аз станах  собственик!Средният брат    получи правото  да ползва  две стаи  пристроени  от  източната страна на къщата   докато си намери     жилище !:( Но  май  ни  излъга !   няма  срок   в който да се  укаже   до кога ще  ползва  стаите !   стигали сме до  физически  и  юридически  сблъсъци!Знае че няма  срок   и  казва  че  немога да направя нищо  по  въпроса !Така  се узна че няма намерение да си  търси  жилище !  как да  се постави  срок в клаузата -след като  умишлено  не търси  жилише !??Не се ли получава  че това е  предумишлена измама или  фиктивнос на   подписаму  в договора !?
Активен
Каранедев
Специалист
Претендент
***

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Пол: Мъж
Публикации: 14



WWW
« Отговор #1 : Юли 17, 2009, 02:49:21 »

Ако в резултат на делбата на средният брат е било учредено право на ползване по смисъла на ЗС и при това без срок може да искате от съда по реда на чл. 61 ЗС да му бъде прекратено правото на ползване стига да са налице основанията за това. Това при условие че в договора или НА за делбата това негово право е записано. Ако е само на устна уговорка нещата стоят доста по различно.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: