Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Брак с рускиня /Голям проблем/  (Прочетена 7721 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
coojoe_213
Претендент
**

Липсва Липсва

Публикации: 14

Няма човек - няма проблем.

Ел. поща
« : Януари 05, 2009, 07:34:15 »

Здравейте. Проблемът е следния.
Брат ми сключи граждански брак с момиче от Русия. Целта им беше също, след като сключат брака, тя да придобие бълг.гражданство и естествено да си живеят в България.
Обаче днес разбраха, че трябвало да се връща в Русия,за да си направи ВИЗА-''Д''. В момента тя има виза ''Ц''.
Документите които има рускинята в момента са: акт с сключен брак, имат удостоверение че брака не е само формален/от нотариус/, докумети че и осигурява доходи и жилище, паспорт, лична карта.
Когато брат ми отива в емиграционното в полицията му казват, че тя трябва да се върне.
Моля ви да ми кажете всички възможни ситуации, които мога да приложим.
Не става ли както си е в българия, да се уредят, нещата. Все пак едно че това са нерви, а същои големи разходи.
Активен
teofil
Потребител
*

Липсва Липсва

Публикации: 2

Ел. поща
« Отговор #1 : Януари 05, 2009, 09:06:51 »

Жена ми е рускиня и имах същия проблем. Беше бременна в 7-ия месец и "уважаемите" български власти не направиха никакво изключение (каквото е предвидено по закон, защото е опасно да се лети и пътува в напреднала бременност). Наложи се да се върне в Москва и в посолството с акта за брак и личната карта на съпруга се подава искане за виза "Д". Като дойде с тази виза отивате в миграцията на Мария Луиза и няма проблем. Е, ще трябва да идете на интервю с няколко циганки и мургави типове да видят дали не е фиктивен брака (беше бременна оставаше и да е фиктивен), и после няколко месеца кварталния ще минава да проверява дали рускинята е вкъщи на посочения адрес, да не е случайно на разходка с бебето иначе тогава и се полага глоба и акт!!! (как така ще се разхожда и крие от властите!) И така... 
В моя случай получих отказ от външно да се издаде визата тук. Като си помисля само че им плащам данъци за заплати. Ядосан Оттогава много ги "уважавам".  Намигване
Успех!
Активен
coojoe_213
Претендент
**

Липсва Липсва

Публикации: 14

Няма човек - няма проблем.

Ел. поща
« Отговор #2 : Януари 06, 2009, 01:22:27 »

Брат ми може ли да не ходи в Русия, или и той трябва е с нея. За колко време твоето момиче изкара тази виза?
« Последна редакция: Януари 06, 2009, 10:04:30 от admin » Активен
teofil
Потребител
*

Липсва Липсва

Публикации: 2

Ел. поща
« Отговор #3 : Януари 12, 2009, 08:57:34 »

Мисля че няма нужда да ходи, чакаше се по-дълго от другите визи около месец.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  

Отиди на: