Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: ДВУ при ЕООД, управлявано от собственика?  (Прочетена 669 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
angel_tsankov
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 6


« : Октомври 05, 2013, 08:12:01 »

Здравейте.

Задължително ли е да се сключи договор за възлагане на управление между ЕООД и неговия управител, когато той е и собственик? Не е ли достатъчно, че в учредителния акт вече пише кой управлява дружеството?

Ако този договор наистина е нужен, тогава не ми е ясно защо на ТР му трябва съгласие от управителя (чл. 141. ал. 3 от ТЗ) -- та нали, подписвайки ДВУ, той се съгласява да е управител?

Благодаря предварително!
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: