Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Дарение  (Прочетена 1054 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Anika
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 2


Ел. поща
« : Декември 27, 2012, 06:19:42 »

Ако в дарението,не е упоменато,че е срещу гледане на дарителите,има ли право след смъртта им други наследници да го оспорят?Доколкото съм запозната,дарението може да се развали само от дарителите,в този случай,ако в документите не е упоменато ,че е срещу гледане,възможно ли е  да ми бъде отнето?
Благодаря предварително!
Активен
leonskia
Модератор
Джедай
****

Карма: +38/-1
Липсва Липсва

Публикации: 526



WWW Ел. поща
« Отговор #1 : Декември 29, 2012, 11:43:07 »

Дарението може да бъде оспорено от другите наследници, ако е накърнена тяхната запазена част (арг. чл. 30 от ЗН)
Ако сделката е възмездна (напр. Договор за прехвърляне срещу гледане и издръжка) основанията за оспорването и са на плоскостта ЗЗД.
Активен

Dixi et animam salvavi
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: