Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Имам ли право на финансово обезщетение  (Прочетена 1531 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
woman
Потребител
*

Липсва Липсва

Публикации: 1

« : Май 29, 2009, 12:18:41 »

ВЪПРОС:

Нарушават ли ми се човешките права и заради това, имам ли право  да изискам бившият ми съпруг  да ми плаща ежемесечно обезщетения, заради това, че
  - възпрепятства правото ми на свободна жена да живея на семейни начала или да встъпя в нов брак. За да съхраня психиката на децата си, преди една година се разделих с мъж, с който успях само няколко месеца да живея на съпружески начала и той ми беше морална и финансова подкрепа. Децата бяха настройвани от баща си срещу мен;
  - заради психически и физически тормоз по време на брака ни влязах преждевременно в менопауза и това изисква поддържане на здравето ми, което струва пари;
  - бащата на двете  деца категорично беше отказал да плаща издръжката; След като го гоних с ЧСИ и Прокурор, едва преди три месеца започна да изплаща суми за стари месеци, но сумата за съответния месец не отговаря на действителната , според определената от съда. Освен това ме заставя сумите за изминалия период да ги давам за плащане на частни уроци на едното дете . За да компенсирам липсата на пари , от доста време се въртя в затворен кръг, като взимам от някого на заем и после го връщам, като взимам от друг.
   Още веднъж въпроса ми:
В ситуацията, в която се намирам, нарушават ли ми се човешките права и заради това, имам ли право  да изискам бившият ми съпруг  да ми плаща ежемесечно обезщетения, заради неговият егоизъм и ревността му?
« Последна редакция: Май 31, 2009, 03:42:10 от woman » Активен
Poli
Претендент
**

Липсва Липсва

Публикации: 42

Не носи дънки :)

« Отговор #1 : Юли 20, 2009, 02:32:13 »

Усмивчица  ех... де да беше така лесно.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай