Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Съпругът ми отказва да ми даде развод  (Прочетена 1209 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
hipoangel
Потребител
*

Липсва Липсва

Публикации: 3

« : Януари 05, 2012, 06:59:31 »

Искам развод,но е твърде вероятно съпругът ми да откаже да ми го даде.Какво следва оттук нататък?
Активен
Arteglam
Претендент
**

Липсва Липсва

Публикации: 32

Ел. поща
« Отговор #1 : Март 01, 2012, 02:58:26 »

Дело за развод Усмивчица Отивате при адвокат и завеждате дело. При преценка на съдията за наличие на дълбоко и непоправимо разстройване на брака той може да го прекрати с развод. Имайте предвид обаче, че делата за развод са много грозни и се изкарват кирливите ризи и на двамата съпрузи. Още по-лошо е ако имате дете, което няма навършени 18 години. Съдията ще го вика да го разпитва, при кого иска да остане и т.н. Съветвам ви да се опитате да се разберете по мирния начин чрез взаимно съгласие.
Активен

Първият по време е по-силен по право.
Студент съм по Право все още. Сами преценявайте дали да слушате съветите ми Усмивчица
leonskia
Модератор
Джедай

Липсва Липсва

Публикации: 526

WWW Ел. поща
« Отговор #2 : Март 09, 2012, 10:35:08 »

Чл. 15. (1) ЗАКОН за закрила на детето: Във всяко административно или съдебно производство, по което се засягат права или интереси на дете, то задължително се изслушва, ако е навършило 10-годишна възраст, освен ако това би навредило на неговите интереси.

(2) Когато детето не е навършило 10-годишна възраст, то може да бъде изслушано в зависимост от степента на неговото развитие. Решението за изслушване се мотивира.

(3) Преди изслушването на детето съдът или административният орган трябва:

1. да осигури необходимата информация, която да му помогне да формира мнението си;

2. да го уведоми за евентуалните последици от неговите желания, от поддържаното от него мнение, както и за всяко решение на съдебния или административен орган.

Активен

Dixi et animam salvavi
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  

Отиди на: