Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Брат ми иска да развали дарението на родителите ми?  (Прочетена 1629 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
тошо
Потребител
*

Липсва Липсва

Публикации: 3

« : Ноември 13, 2011, 01:20:18 »

Преди около 10 години родителите ми дариха на мен къща , а на брат ми апартамент и на дъщерята на брат ми -друг апартамент .  Преди 1 година родителите ми починаха и сега брат ми настоява ,че даренията са неравностойни и ще ги оспорва в съда , като целта му е да получи дял от къщата .     Има ли шанс  брат ми и какво да направя за да се предотврати тази несправедливост?   Благодаря
« Последна редакция: Ноември 14, 2011, 12:11:26 от 1000 » Активен
leonskia
Модератор
Джедай

Липсва Липсва

Публикации: 526

WWW Ел. поща
« Отговор #1 : Ноември 14, 2011, 01:13:09 »

Здравейте,
Има си определени давностни срокове за завеждането на иск с пр.основание чл.30 ЗН.И по данните,от които Вие посочвате е възможно да имате шанс за спечелване на евентуалното дело.Разбира се, Ви съветвам да се консултирате с колега, който да се запознае в детайли с казуса.
Активен

Dixi et animam salvavi
тошо
Потребител
*

Липсва Липсва

« Отговор #2 : Ноември 15, 2011, 08:43:06 »

Leonskia Благодаря много за отговора. Разбираш че не съм правист . То че ще се ходи на адвокат е ясно . Все пак искам предварително да си изясня как стоят нещата . Би ли ми обяснил по подробно
Активен
leonskia
Модератор
Джедай

Липсва Липсва

Публикации: 526

WWW Ел. поща
« Отговор #3 : Ноември 17, 2011, 12:27:17 »

Съгласно трайната съд. практика началната дата да се иска намаляване на направеното завещание започва да тече от момента, когато по някакъв начин заветникът упражни правата си по завещението.Сиреч след изтичане на пет години от този момент възможността за намаляване на зав. разпореждане се погасява по давност.
Активен

Dixi et animam salvavi
тошо
Потребител
*

Липсва Липсва

« Отговор #4 : Ноември 21, 2011, 08:09:17 »

Благодаря Целувчица
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай