Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Наследствено жилище при брак  (Прочетена 2893 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
svetlana_p69
Потребител
*

Липсва Липсва

Публикации: 9

« : Май 26, 2009, 12:04:06 »

омъжена съм от 4г.по време на брака съпруга ми продаде сем.жилище което му е наследство от баща му.Той почина миналата година.той  и сестра му са наследници.купи ново жилище в което и сега живеем но в нот.акт собственици са вписани той и сестра му по равни части.стана ми обидно аз какви права имам върху жилището защото съм го отремонтирала и обзавела с лични средства.
« Последна редакция: Май 28, 2009, 03:25:26 от Rose » Активен
deian_iotov
Самурай

Липсва Липсва

Публикации: 199

Ел. поща
« Отговор #1 : Май 26, 2009, 12:34:23 »

Ами в правото това което съпруга ви е направил се нарича "трансформация на лични средства" и следователно тези средства (от продажбата на наследственото му жилище) са лични и не се в режим на СИО! Правата Ви са да претендирате след време по време на евентуален развод (недай боже) за подобренията ако имате доказателство че имате принос! Но за собственост върху това жилище и дума не може да става!
Активен
svetlana_p69
Потребител
*

Липсва Липсва

« Отговор #2 : Май 26, 2009, 06:37:22 »

добре де но при евентуална смърт сестра му може да ме "изхвърли" така ли?това е основното ни жилище все пак
Активен
deian_iotov
Самурай

Липсва Липсва

Ел. поща
« Отговор #3 : Май 27, 2009, 09:27:17 »

Оле тук стана малко грубовато вече след като го "отпратихме" човека ама не е точно така!
При евентулна смърт вече идва закона за наследството и Вие уважаема се явявате законов негов наследник на всичко което има заедно с Вашето дете!
т.е. с други думи ако стане нещо с него (все пак недай боже) вие и детето Ви (ако имате такова) си полуяавате половината апартамент грубо казано сега всичко в зависимост от казуса това е общият принцип!
Активен
svetlana_p69
Потребител
*

Липсва Липсва

« Отговор #4 : Май 27, 2009, 08:47:09 »

не че го "отпратих",но все пак получи инсулт и защо да не мисля за в бъдеще?А пък  със сестра му не сме в много приятелски отношения.
Активен
deian_iotov
Самурай

Липсва Липсва

Ел. поща
« Отговор #5 : Май 28, 2009, 08:56:20 »

Ами добре де нищо не съм казал! Всеки човек си знае положението! Аз само се опитах да разясня възможностите!
Активен
svetlana_p69
Потребител
*

Липсва Липсва

« Отговор #6 : Май 28, 2009, 12:13:14 »

:)ВСЕ ПАК МНОГО БЛАГОДАРЯ!
Активен
Poli
Претендент
**

Липсва Липсва

Публикации: 42

Не носи дънки :)

« Отговор #7 : Юли 20, 2009, 02:34:50 »

Ами в правото това което съпруга ви е направил се нарича "трансформация на лични средства" и следователно тези средства (от продажбата на наследственото му жилище) са лични и не се в режим на СИО! Правата Ви са да претендирате след време по време на евентуален развод (недай боже) за подобренията ако имате доказателство че имате принос! Но за собственост върху това жилище и дума не може да става!

Не бих била така категорична, колега. Принципно сте прав, но само принципно. Всичко е въпрос на доказване. Намигване
Активен
deian_iotov
Самурай

Липсва Липсва

Ел. поща
« Отговор #8 : Юли 20, 2009, 01:07:32 »

Ами Poli то и въпросите тук ги задават едно такова принципнооооо.....
като искат конкретно Адвокатски кантори под път и над път тук говорим принципно поради липсата на допълнителна и обстойна информация от тяхна страна!
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  

Отиди на: