Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Съществува ли развод по служебен път? Съпругът ми е извън страната  (Прочетена 2619 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Svetlana Stoyanova
Потребител
*

Липсва Липсва

Публикации: 1

« : Септември 28, 2011, 02:57:51 »

Здравейте! Усмивчица
Напуснах съпруга си преди 8 месеца и докато се карахме кой е виновен той замина в чужбина(Европа).Сега не се знае дали ще се върне скоро, а аз искам развод. Най-малкото защото за всякакви декларации,молби и всичко свързано с децата ми трябват негови данни,подписи или пълномощно,което аз нямам и ми е много трудно да си ги набявам от него.Съществува ли в България подобно нещо като развод по служебен път ,при трайно отсъствие на един от съпрузите от страната? Като допълнителна информация ще кажа ,че той е съгласен на развод по взаимно съгласие(поне беше).  Усмивчица
Благодаря!
« Последна редакция: Септември 28, 2011, 05:09:52 от Rose » Активен
leonskia
Модератор
Джедай

Липсва Липсва

Публикации: 526

WWW Ел. поща
« Отговор #1 : Септември 29, 2011, 01:10:48 »

За развод по взаимно съгласие не може да става дума, тъй като присъствието и двамата съпрузи е задължително.
Във Вашия случай реда е чрез исково производство. А на съпругът Ви ще бъде назначен представител, който да се грижи за запазване на интересите му в хода на производството.Разбира се трябва да наемете колега, който да изготви необходимите документи.
Активен

Dixi et animam salvavi
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  

Отиди на: