Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Седалище на ЕООД  (Прочетена 1453 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
janabel
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 3


« : Юни 30, 2011, 12:38:03 »

Здравейте, имам следния проблем - безработна съм и искам да участвам в програма на Агенцията по заетостта, според която ми се предоставя начален капитал за регистрация на микропредприятие и започване на стопанска дейност. Проблемът е, че аз съм от малко населено място и трябваше да се регистрирам в бюрото по труда по местоживеене, а всъщност досега винаги съм работила и всичките ми контакти са в София -имам временна регистрация. Обаче от бюрото ми казват, че фирмата трябва да е регистрирана по местоживеене, където съм регистрирана на бюрото по труда . Никъде в договора не пише, че трябва и да развива дейнсот в този град. Така че кой е легалния начин да отворя офис в София, а фирмата да си е регистрирана по местоживеене? Четох доста и си мисля за клон в София? Има ли и по-лесен начин и правилно ли е това въобще?
Ще съм благодарна на всякакви съвети
Активен
leonskia
Модератор
Джедай
****

Карма: +38/-1
Липсва Липсва

Публикации: 526



WWW Ел. поща
« Отговор #1 : Юли 01, 2011, 01:50:39 »

Откриване на клон ми се вижда най-удачния вариант.
Активен

Dixi et animam salvavi
microfin
Юрист
***

Карма: +5/-0
Липсва Липсва

Публикации: 56


WWW
« Отговор #2 : Юли 05, 2011, 09:02:47 »

Какво значи фирмата да е регистрирана по местоживеене?
Дори и седалището и адреса на управление да са на различно населено място от това, където дружеството развива дейността си, не виждам пречки. 
Има някои неудобства, като например това, че при ревизия ще трябва да представите документите в ТД на НАП по седалище, но като цяло не виждам проблем..
Активен

janabel
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 3


« Отговор #3 : Юли 06, 2011, 10:27:17 »

Като цяло идеята на бюрото по труда е къде ще отиват данъците. Аз се порових и видях в чл. 6 от ДОПК че компетентна е ТД на НАП по регистрация на фирмата, ако има клонове в други градове и затова смятам, че нямат основание да и откажат финансиране, но нужно ли е да откривам клон в областния град или мога просто да наема офис там и да работя без да го регистрирам като клон?

Благодаря на всички, които се включиха - искам да съм предварително подготвена за този проблем като представя бизнес-плана за одобрение.
Активен
leonskia
Модератор
Джедай
****

Карма: +38/-1
Липсва Липсва

Публикации: 526



WWW Ел. поща
« Отговор #4 : Юли 07, 2011, 10:14:57 »

Можете, но официалната Ви кореспонденция и документация ще се обработва и получава по адреса на управление и седалище.
Активен

Dixi et animam salvavi
janabel
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 3


« Отговор #5 : Юли 08, 2011, 09:35:32 »

Благодаря още веднъж за помощта и весел уикенд Намигване
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: