Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Прехвърляне на част от търговско дружество. Дължи ли се ДДС?  (Прочетена 1058 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Рени
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 1


« : Септември 11, 2010, 08:19:52 »

Ако се прехвърля част от търговско дружество (ЕООД) на друго (ЕООД) по чл. 15 от ТЗ дължи ли се ДДС? В договора, който разгледах пише, че сделката е с ДДС. А аз не съм убедена в това. Още повече, че чл. 10 от ЗДДС ИЗРИЧНО е записано - не се дължи ДДС. Какъв документ ще ни се издаде? Прехвърлят ни се машините от една работилница, лицата работещи по трудов договор в работилницата, малко вземания и задължения.
« Последна редакция: Септември 12, 2010, 07:29:04 от Rose » Активен
DEKAH
Самурай
****

Карма: +19/-1
Липсва Липсва

Пол: Мъж
Публикации: 123



Ел. поща
« Отговор #1 : Октомври 04, 2010, 09:40:27 »

Поискайте писмено становище от данъчните.
Активен

Безразлично...?! Чувствам се ОТЛИЧНО!
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: