Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Заличаване на управител по Търговския закон  (Прочетена 1192 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
yuri
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 1


« : Септември 11, 2010, 09:54:42 »

Как може да се извърши Заличаване на управител по Търговския закон?
Според чл. 141, ал. 5 от ТЗ "Управителят може да поиска да бъде заличен от търговския регистър с писмено уведомление до дружеството. В срок до един месец след получаване на уведомлението дружеството трябва да заяви за вписване освобождаването му в търговския регистър. Ако дружеството не направи това, управителят може сам да заяви за вписване това обстоятелство, което се вписва, независимо дали на негово място е избрано друго лице."

Това означава ли, че е достатъчна само нотариално заверена покана до дружеството от управителя за заличаването му от търговския регистър и нотариално заверен протокол за приемането на тази покана от дружеството.
След изтичане на едномесечния срок според чл. 141, ал. 5 от ТЗ, управителят трябва да внесе в Агенцията по вписванията само тези два нотариално заверени документа или трябва още някакъв друг документ? Например, придружително писмо или друг юридически документ?

Ще бъда много благодарен за всеки един съвет!
Благодаря.
Активен
leonskia
Модератор
Джедай
****

Карма: +38/-1
Липсва Липсва

Публикации: 526



WWW Ел. поща
« Отговор #1 : Септември 13, 2010, 08:47:41 »

Публикува се уведомлението по чл.141,ал.5 ТЗ. Изпратих ви образец като лично съобщение.
Активен

Dixi et animam salvavi
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: