Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Дарение на апартамент от родителите  (Прочетена 3363 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
eli2010
Потребител
*

Липсва Липсва

Публикации: 1

Ел. поща
« : Февруари 09, 2010, 11:05:57 »

Здравейте, имам опасения за апартамента си. През 1993г. родителите ми дариха апартамента в който живея. В дарението няма никакви клаузи. През 2007г. родителите ми се разведаха. Проблема ми идва от брат ми който от 20години не е в страната и всичко на всичко си е идвал 2-3пъти през тези години. През 2009г. и двамата ми родители се споминаха. Брат ми не знае за дарението на родителите ни и пита какво ще правя с апартамента? /който от 17 години ми е дарен, но той това не го знае/. Навремето нашите притежаваха около 80 декара земи на село, а сега те са оклоло 20 декара /при проверка в поземлената/. Въпроса ми е дали има право да оспорва дарението на апартамента? Как да запазя апартамента?
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 02:04:08 от Rose » Активен
deian_iotov
Самурай

Липсва Липсва

Публикации: 199

Ел. поща
« Отговор #1 : Февруари 09, 2010, 02:56:18 »

Ами в общи линии няма как да си го запазите ако той сам не се откаже да си търси правата т.к. той си има запазена част от него (апартамента) още повече след като не е дарен с уловието за издръжка и гледане т.е. просто ей тъй дарение на добра воля! В този случай неговите права за накърнени и той има право да си търси своята запазена част! Друг е въпроса че е минало дооста дълго време презумира се че Вие сте направили подобрения и т.н. но неговото право да съ търси това което му пренадлежи не е изтекло така че най - добре гледайте да се разберете с добро още повече че след като той е толкова отдавна извън България едва ли яак толкова ще му е притрябвал този имот но... както се казва "Свят голям, хора всякакви"!
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  

Отиди на: