Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Поръчителство на заем  (Прочетена 2492 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bufy
Потребител
*

Липсва Липсва

Публикации: 1

Ел. поща
« : Януари 14, 2010, 03:07:10 »

Искам да запитам компетентните хора тук, така преди време станах поръчител на един заем който е на стойност 12 хиляди лева, поръчителите бяхме 2ма, като аз бях първи поръчител, така човека който изтегли заема не е плащал почти 1 година вноски, сега аз трябва да плащам тези вноски, безработен съм и незнам как ще ги внасям питането ми е като безработен аз другия поръчител ли трябва да поеме плащането на вноските, какви може да са последствията за мен мерси предварително колеги Усмивчица
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 03:38:27 от admin » Активен
leonskia
Модератор
Джедай

Липсва Липсва

Публикации: 526

WWW Ел. поща
« Отговор #1 : Февруари 07, 2010, 02:47:18 »

Като поръчител Вие сте солидарно задължен с главния длъжник по договора за заем и следователно всички действия, които могат да предприемат срещу него могат да предприемат и срещу Вас.
Активен

Dixi et animam salvavi
DEKAH
Самурай

Липсва Липсва

Публикации: 123

Ел. поща
« Отговор #2 : Февруари 07, 2010, 10:14:07 »

За съжаление Вие ще плащате. След това имате регресен иск с/у длъжника и 2-я поръчител.

за четящите тази тема - НИКОГА, АМА НИКОГА не ставайте поръчители. Дори на роднини!
Активен

Безразлично...?! Чувствам се ОТЛИЧНО!
alican
Претендент
**

Липсва Липсва

Публикации: 13

« Отговор #3 : Март 17, 2010, 05:06:32 »

Здравейте искам помощ (съвет) , ако може.преди година ми дойде запор за поръчителсво досега всичко плащам (аз съм единствен поръчител),забременях в момента съм болнични юни ще раждам 2-то си дете,но днес ми дойде още един запор пак за поръчителство.Въпросите са ми като съм болнични вземат ли пак за заемите дето съм поръчител и сега с втория запор как става всичко питам вас бременноста ми е тежка и немога да ходя до втория съдия изпълнител да видя какво правиме в този случай ако ми помогнете със съвети отговор на въпросите много ще съм Ви благодарна  Ъ?
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  

Отиди на: