Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Сключване на брачен договор  (Прочетена 18611 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
svetlana_p69
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 9


« : Октомври 01, 2009, 08:28:37 »

Може ли вече семейна двойка да се възползва от влезлия в сила брачен договор и да го уреди и подпише по време на брак?Или може би е валиден преди брак???
« Последна редакция: Март 30, 2010, 04:28:32 от admin » Активен
Rose
Модератор
Джедай
****

Карма: +23/-1
Липсва Липсва

Публикации: 494



« Отговор #1 : Октомври 02, 2009, 09:25:19 »

Много интересен въпрос поставяте. И след като настъпи октомврийската революция, може би ще трябва да започнем да се ровим в новия Семеен кодекс. Аз започвам отсега. Усмивчица
Активен

Rose
Модератор
Джедай
****

Карма: +23/-1
Липсва Липсва

Публикации: 494



« Отговор #2 : Октомври 02, 2009, 09:58:21 »

Здравейте, Светлана.

Отговорът е да, може.
С аргумент от:

Прекратяване на съпружеската имуществена общност
Чл. 27. (1) Съпружеската имуществена общност се прекратява с прекратяването на брака.

(2) Съпружеската имуществена общност може да се прекрати по съдебен ред и по време на брака, ако важни причини налагат това.

(3) Съпружеската имуществена общност може да се прекрати по време на брака, ако съпрузите изберат режим на разделност или сключат брачен договор.
Активен

Ekaterina
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 1


« Отговор #3 : Март 10, 2010, 04:04:04 »

Семеен кодекс
   
Чл. 37. (1) Встъпващите в брак могат да уредят имуществените отношения помежду си с брачен договор.
(2) Брачен договор могат да сключат само дееспособни лица.

(3) Брачен договор може да бъде сключен от съпрузите и по време на брака.

Какво имате предвид с това "след брака"? След сключването на брака или след прекратяването му? В първата хипотеза, чл. 37, ал. 2 дава отговор на вашия въпрос.
Активен
Pumuckl
Специалист
Джедай
***

Карма: +14/-1
Липсва Липсва

Публикации: 254



« Отговор #4 : Март 10, 2010, 08:42:41 »

Цитат
Може ли вече семейна двойка да се възползва от влезлия в сила брачен договор и да го уреди и подпише по време на брак?Или може би е валиден преди брак???

Има предвид след сключване на брака, преди прекратяването му според мен. Заглавието е подвеждащо.
Активен

Цитат на: DEKAH
Другите неща трябва да ги знае юриста на фирмата. Ако няма такъв - да си наемат.
Входни врати
Colibri
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 3


« Отговор #5 : Март 30, 2010, 04:26:30 »

А как става вписване на брачен договор в Имотния регистър ако има имот. Как ще се отрази по партидата на имота, че не е съпружеска имуществена общност, а е лична собственост на единия съпруг? Съответно може да бъде обект на възбрани и пр.
Активен
Дамяна Стойчевска
Претендент
**

Карма: +1/-0
Липсва Липсва

Публикации: 15


WWW
« Отговор #6 : Ноември 04, 2010, 12:52:48 »

Брачен договор може да се сключи както преди сключването на брака, така и по време на брака.Когато се определят права на съпрузите по отношение на недвижими имоти, подписите и съдържанието на Брачният договор се заверяват от Нотариус.Нотариусът вписва, сключеният Брачен договор в Имотният регистър и издава Удостоверение, което страните представят в общината, където е сключен брака за отбелязване на същото.Длъжностното лице от своя страна подава заявление в Регистъра на имуществените отношения за избраният от страните режим на собственост.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: