Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Продажба на постройка на собственик на земята?  (Прочетена 1637 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
gegeee
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 2


Ел. поща
« : Септември 02, 2009, 03:23:53 »

Трябва ли собственика на постройката да предлага на собственика на земята по чл. 33 ЗС имота си преди да го продаде на друг?
Активен
Yo
Модератор
Самурай
****

Карма: +12/-0
Липсва Липсва

Пол: Жена
Публикации: 103



« Отговор #1 : Септември 07, 2009, 09:48:49 »

Да, съгласно чл. 66 от Закона за собствеността, това е необходимо:

Закон за собствеността:

Чл. 66. Собственикът на постройката може да я продаде на трето лице при съответно приложение разпоредбите на чл. 33.
Активен

Don't trouble troubles until troubles trouble you!
gegeee
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 2


Ел. поща
« Отговор #2 : Септември 07, 2009, 10:01:37 »

Yo, благодаря много Завърти очи Смотан
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: