Страници: [1]   Надолу
  Разпечатай  
Автор Тема: Запор на трудово възнаграждение  (Прочетена 1594 пъти)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Krasimira
Потребител
*

Карма: +0/-0
Липсва Липсва

Публикации: 1


« : Август 26, 2009, 04:02:44 »

Моля, за малко помощ във връзка с чл. 446 от ГПК. Случаят е следният : имаме служител, за който дойде запорно съобщение от ЧСИ. Проблемът е, че лицето е с брутно възнаграждение от 261.56 лв. и нетно 204.80. Означава ли, че в този случай на лицето не може да се направи удръжка или текстът на 446 в частта “чийто размер е над МРЗ” се отнася само за пенсии ?
« Последна редакция: Август 26, 2009, 04:17:41 от Rose » Активен
deian_iotov
Самурай
****

Карма: +8/-0
Липсва Липсва

Пол: Мъж
Публикации: 199



Ел. поща
« Отговор #1 : Август 28, 2009, 03:25:08 »

Текстът се отнася до всички вземания (заплата, пенсия). В случая се гледа брутното трудово възнаграждение което е 261.56лв. следователно той взема над минималната работна заплата (ако разбирасе минималният осигурителен праг за професията му не е по висок) и следва да е разбира че може да се прилагат разпоредбите на чл. 446 ГПК
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Разпечатай  
 
Отиди на: